O nas
NASZA MISJA

CO NAS WYRÓŻNIA

Nasze przedszkole jest publiczną placówką prowadzą przez Gminę Tarnowo Podgórne. Obecnie w ośmiu oddziałach dwieście dzieci bawi się, eksperymentuje i uczy. Atutem naszym są  przestronne i funkcjonalne sale dydaktyczne,  doskonale wyposażone w pomoce dydaktyczne, gry i zabawki. Przy każdej sali znajduje się  łazienka. Posiadamy również salę rekreacyjną bogato wyposażoną w sprzęt sportowy. W sali tej często organizowane są przedstawienia teatralne, koncerty, uroczystości wewnątrz przedszkolne, spotkania z ciekawymi ludźmi.

Przedszkole położone jest z dala od ruchliwych ulic, w sąsiedztwie  parku, do którego organizujemy często spacery i obserwujemy zmieniające się zjawiska przyrodnicze. Przedszkole posiada dwa  place  zabaw dostosowane do wieku dzieci, w których znajdują się atrakcyjne urządzenia do zabawy. Dzieci przebywają  tam o każdej porze roku: wiosną i latem budują zamki z piasku i tunele, zimą lepią śniegowe kule i bałwany. Ponadto przez cały rok przeprowadzają obserwacje przyrody.

nasza misja

ZDROWIE DZIECI ZAWSZE NAJWAŻNIEJSZE

Prowadzimy wiele działań związanych z promocją zdrowia i zdrowego trybu życia. Codziennie zachęcamy dzieci do spożywania zdrowych posiłków, dając możliwość do samodzielnego wzbogacenia owsianki w owoce i nerkowce, przygotowania kanapek z ulubionymi warzywami, wędlinami, czy nabiałem oraz dostosowania ilość produktów do potrzeb dziecka. Sezonowo dzieci biorą udział w warsztatach kulinarnych, podczas których przygotowują smaczne surówki, sałatki, szaszłyki , czy soki owocowe. Podczas zmagań kulinarnych przedszkolaki pieką również m. in. babeczki marchewkowe, ciasteczka owsiane oraz owoce pod kruszonką. Zwieńczeniem warsztatów jest przygotowanie poczęstunku dla rodziców we współpracy z personelem kuchennym.

Przedszkole posiada bowiem własną kuchnię, w której panie kucharki stosują naturalne, nieprzetworzone produkty. Przygotowywane posiłki są dla dzieci smaczne i zdrowe, ponadto zawierają małą ilość cukru i soli.  Dzieci znając wartość wody mineralnej, chętnie piją ją o każdej dnia.

Zdrowie to także ruch, dlatego nasze przedszkolaki codziennie wykonują ćwiczenia poranne, a dwa razy w tygodniu uczestniczą w zajęciach gimnastycznych. Ponadto dzieci dużo czasu spędzają na świeżym powietrzu. W efekcie tych wszystkich działań w 2021r. nasze przedszkole uzyskało Krajowy certyfikat Przedszkola Promującego Zdrowie. 

NASZA MISJA

PLAN DALTOŃSKI W PRZEDSZKOLU

Stosując założenia planu daltońskiego dajemy dzieciom możliwość rozwoju we własnym tempie, tworzymy przestrzeń, w której dzieci wzajemnie się wspierają, są aktywne i samodzielne. Kadra przedszkola ma świadomość pełnego uczestnictwa dzieci w procesie uczenia się, który oparty jest na empatii, dialogu i współpracy. Wszystkie podejmowane działania oparte są na jednostkę i wspólnotę, w której dzieci funkcjonują.

Nasze sale są wyposażone w niezbędne elementy wspomagające rozwój samodzielności, odpowiedzialności, współpracy i refleksji, czyli głównych filarów Planu Daltońskiego:

tablice do planowania umożliwiają dzieciom samodzielne określenie dnia na wykonanie zadań zgodnie z instrukcją obrazkową i refleksję na koniec tygodnia, prace wykonują samodzielnie lub w parach;

kalendarze i zegary daltońskie pomagają w zrozumieniu pojęcia czasu,

sygnalizatory pozwalają na pracę samodzielną, z rówieśnikami i nauczycielem ucząc rozwiązywania problemów z pomocą dzieci lub w przypadku braku rozwiązania za pomocą nauczyciela;

-kąciki daltońskie umożliwiają zaplanowanie zabawy samodzielnej lub w grupie w sposób kreatywny;

tablice par i dyżurów sprawiają, że dzieci czują się odpowiedzialne za powierzone mu zadania, potrafią współpracować z każdym.

NASZA MISJA

W NASZYM PRZEDSZKOLU

– podążamy za możliwościami i predyspozycjami dzieci

– tworzymy możliwości do niezależnej i samodzielnej pracy, dając dzieciom możliwość planowania i wyboru zadań

-zatrudniamy wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną,

-zapewniamy wszechstronny rozwój dzieci,

– odkrywamy zainteresowania i talenty naszych wychowanków,

– preferujemy nowatorskie, twórcze i aktywne metody pracy z dzieckiem,

– aktywnie współpracujemy z rodzicami,

– organizujemy całodzienne wycieczki plenerowe,

– wyjeżdżamy do: kina, teatru lub opery,

– raz w miesiącu bierzemy udział w koncertach i przedstawieniach teatralnych

– przygotowujemy dzieci do podjęcia nauki w szkole,

– organizujemy dodatkowe, bezpłatne zajęcia:

gimnastyka korekcyjna, język angielski, rytmika, terapia logopedyczna, zajęcia terapeutyczne, religia na życzenie rodziców,

– aktywnie współdziałamy z instytucjami środowiska lokalnego: Biblioteką Gminną, Policją, Gminną Strażą, Strażą Pożarną, Szkołą Podstawową, Ośrodkiem Zdrowia, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, Radą Sołecką Przeźmierowa, Kołem Seniorów w Przeźmierowie,

– włączamy się w akcje charytatywne m. in: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, lokalne zbiórki świąteczne, akcje pomocowe dla zwierząt

– przygotowujemy dzieci do udziału w konkursach zewnętrznych o różnorodnej tematyce

– organizujemy dla dzieci, rodziców, dziadków i społeczności lokalnej wiele imprez integracyjnych i okolicznościowych ( Pasowanie na Przedszkolaka, Wigilia, Jasełka, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy i Taty, Dzień Dziecka, powitanie Wiosny, Festyn Rodzinny),

– prezentujemy umiejętności wokalne i taneczne dzieci w czasie obchodów Dni Przeźmierowa i Festynie Antoniańskim.

 

NASZA MISJA

PROJEKTY I PROGRAMY

„Mastereko”

„Mamo, tato- co wy na to”

„Skąd się biorą produkty ekologiczne”

„Cała Polska czyta dzieciom”

„Mały miś w świecie wielkiej literatury”

„Przyjaciele Zippiego”

„Bezpieczeństwo – co to znaczy? Leśny Skrzat ci wytłumaczy!”

„Mali badacze – rola badań i eksperymentów w poznawaniu świata” – innowacje pedagogiczne

Nasze przedszkole jest miejscem, gdzie dzieci mogą się wszechstronnie rozwijać, eksperymentować, bawić własną twórczością, czuć się bezpiecznie.

To miejsce, w którym dorośli mają czas tylko dla dzieci, bo najważniejsze jest dobro i szczęście dziecka.

Skip to content