Wydarzenia
luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

Wszystkie wpisy

Balik karnawałowy

Balik karnawałowy to dla przedszkolaków dzień niezwykły. 5 lutego już od rana w przedszkolu można było spotkać kolorowe postacie. Przedszkolaki z dumą prezentowały swoje stroje, świetnie bawiły się uczestnicząc we wspólnych zabawach. Balik przyniósł dzieciom wiele zadowolenia i uśmiechu.

Otwarcie nowych kącików daltońskich

Zewnętrzne kąciki daltońskie to świetna sprawa. Pozwalają rozwijać samodzielność w działaniu i podejmowaniu inicjatyw. Zupełnie nowe kąciki zastały zorganizowane w naszym przedszkolu i cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci.

Mikołajki

6 grudnia, Święty Mikołaj pamiętał o naszych przedszkolakach.

Dzień Pluszowego Misia

„Miś swym uśmiechem raduje dzieci, z misiem wciąż słońce dla nich świeci.”

W piątek odchodziliśmy „Dzień Pluszowego Misia”.

Kuchnia przedszkolaka- Edycja Jesienna

26 października odbyła się kolejna i już 5 edycja Kuchni Przedszkolaka. Tym razem w roli głównej wystąpiła dynia. Przedszkolaki zrobiły ciasto dyniowe z orzechami, kompot dyniowy, muffinki dyniowe, gofry, dyniowe muffinki z wiśnia, ciasteczka, placek, ciasto drożdżowe. Nie należy jednak zapominać o naszej przedszkolnej kuchni, która przygotowała przepyszne placuszki dyniowe, na których przygotowanie zużyła aż 90 kg dyni.

Dziękujemy za tak liczne uczestnictwo i zapraszamy serdecznie na kolejne degustacje naszych potraw.

Konkurs ,,Bajkowa Postać z dyni”

W ostatnim tygodniu obchodziliśmy Tydzień Dyni a wraz z nim odbył się konkurs na ,,Bajkową Postać z dyni”. Dyniowe postacie były bardzo kreatywne. Wybór tej najciekawszej był bardzo trudny, dlatego jury postanowiło nagrodzić te prace, które ich zdaniem dziecko wykonało w dużej mierze samodzielnie. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały obdarowane dyplomem oraz nagrodą aby tym samym zachęcić do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez przedszkole.

Laboratorium chemiczne

Warsztaty z ciekłym azotem

W naszym przedszkolu zostały zorganizowane warsztaty chemiczne z wykorzystaniem ciekłego azotu, które zostały sfinansowane przez Unię Europejską w ramach grantu HORIZON EUROPE „Przyszłość Ziemi jest możliwa dzięki współpracy naukowców z różnych dziedzin”
Bardzo dziękujemy!

Wizyta straży pożarnej

Warsztaty matematyczne

Dnia 3 marca w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty matematyczne prowadzone

przez Babcię Gustawa z grupy Wróbelki.

Dziękujemy!

Skip to content