Kolejnym zagadnieniem jakie realizowaliśmy w ramach programu „Zielonej Flagi” był „Transport”. Rozpoczęliśmy go od zorganizowania akcji „Dzień bez samochodu”. Pomimo deszczowej pogody znaleźli się śmiałkowie, aby przyjechać do przedszkola autobusem lub przyjść pieszo. Wszystkim odważnym serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

Przez dwa tygodnie nasze przedszkole realizowało również projekt edukacyjny „Transport”. Każda grupa wybrała środek lokomocji według zainteresowań a następnie gromadziła i poszerzała wiedzę na jego temat podczas wycieczek, wizyt ekspertów, wykonując prace konstrukcyjne i plastyczne. Podczas tych dwóch tygodni nasze przedszkolaki odwiedziły m.in. warsztaty samochodowe, zajezdnię tramwajową i autobusową, sklepy rowerowe, a także uczestniczyły w spotkaniach ze specjalistami. Zakończenie projektu odbyło się w auli przedszkolnej, gdzie każda grupa zaprezentowała powstałe w czasie trwania projektu prace konstrukcyjne i plastyczne oraz sprawdziła i usystematyzowała swoją wiedzę, biorąc udział w „Quizie o środkach transportu”. Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się po propagowania środków transportu przyjaznych środowisku.

image010aimage008a

image002a

image005a

Realizując plan działań w ramach programu „Zielonej Flagi” nawiązaliśmy współpracę z Gminnym Ośrodkiem i przyłączyliśmy się do udziału w akcji „Moje miasto bez elektrośmieci”. Przez dwa tygodnie przed naszym przedszkolem zorganizowaliśmy składowisko odpadów, na które Rodzice chętnie przywozili zepsute lodówki, pralki, telewizory, komputery i wiele innych elektrośmieci.

image001a image002a